عرفان نطرآهاری : آرش و کمان عشق

آرش می گفت: جهان به عیاران محتاج تر است تا به عاشقان، وقتی که عاشقی تنها تیری برای خودت می اندازی و جهان خودت را می گستری اما وقتی عیاری، خودت تیری؛ پرتاب می شوی؛ تا جهان برای دیگران وسعت یابد. به آفرید گفت: کاش عاشقان همان عیاران بودند و عیاران همان عاشقان؛ آنگاه کمان دل و تیر عشقش را به آرش داد و چنین شد که کمان آرش رنگین شد و قامتش به بلندای ستاره و تیری انداخت تیری که هزاران سال است می رود، هیچ کس اما نمی داند که اگر به‌آفرید نبود، تیر آرش این همه دور نمی رفت.

/ 4 نظر / 20 بازدید
لیلي

به زیبایی بیندیش نه برای انگیزش، که در جهت تعالی زیبایی به هر جا آرامش می آورد چه دست ساز انسان چه طبیعی

لیلي

لیلی، زیرِ درخت انار نشست... درخت انار عاشق شد، گل داد، سرخِ سرخ... گل ها انار شد، داغِ داغ... هر اناری هزار تا دانه داشت... دانه ها عاشق بودند، دانه ها تویِ انار جا نمی شدند... انار، کوچک بود، دانه ها ترکیدند، انار تَرک برداشت... خونِ انار، رویِ دستِ لیلی چکید... لیلی، انارِ ترک خورده را از شاخه چید... مجنون به لیلی اش رسید... خدا گفت: "رازِ رسیدن، همین بود، کافیست انارِ دلت ترک بخورد..."

حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] دوست ارجمند سلام وبلاگ جالبی دارید. امیدوارم در ادامه راه موفق باشید. شما بزرگوار برای مطالعه مطالب زیر دعوت شده‌‌اید: *********** [گل] داستانهایی خواندنی از توسل و تبرّک در کتابهای اهل سنت (بخش اول + بخش دوم) *********** [گل] احادیث بسیار زیبای این هفته؛ [گل] #‌ به دنبال شادی، غم و به دنبال غم، شادی است # پنج گروه که شیطان در آنها نفوذ نمی‌کند # سه عامل محرومیّت و ناکامی *********** ## راهکارهای جلب محبت شوهر توسط همسر *********** ## سه ذکر راهگشا در مواجهه با سه مشکل *********** [گل] توصیه می‌‌‌کنم از باقی صفحات وبلاگ هم بازدید کنید. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم. www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]

سحر

با سلام و سپاس خدمت شما حسام عزیز و بزرگوارم. امیدوارم زیر سایه پروردگار شاد و سلامت باشی[گل]