دیوید پاول : زندگی احساسی مردان

دکتر کلمن می گوید: احساسات در زندگی مردان در پشت سر و در زندگی زنان در پیش رو قرار دارند. هورمون تستوسترون بر احساسات مردان تاثیر می گذارد و باعث میشود آنها بیشتر به طبقه بندی و تفکر منطقی بپردازند. به نظر می رسد زنان طبیعتا با عواطف خود بیشتر در تماس هستند، در حالی که مردان باید روی این قضیه و داستان کار کنند و اگر این کار را کنند شرایط کاملا برابر میشود. آنها دارای روابط شادتر و زندگی سعادتمندانه تری خواهند بود.

دیوید پاول می گوید: سیم کشی مغز مردان متفاوت است. ارتباط بین نیمکره چپ مغز، جایگاه منطق، و نیمکره راست مغز، محل عواطف و احساسات در زنان قویتر است. ارتباط بین دو نیمکره در زنان شبیه یک بزرگراه است، بنابر این آنها میتوانند به راحتی بین دو نیمکره حرکت کنند. اما در مردان این ارتباط مانند یک کوره راه باریک است که باعث میشود دسترسی به احساسات برای مردها چندان آسان نباشد.

واکنش مردان نسبت به احساسات ضعیف تر است و زودتر هم آنها را فراموش می کنند. زنان در مقایسه با مردان جزییات بیشتری را به خاطر دارند. یک زن ممکن است به خاطر بگو مگو یا بی اعتتنایی کوچکی که شوهرش مدتهاست فراموش کرده همچنان ناراحت و عصبانی باشد.

پسرها در سن یک سالگی در مقایسه با دختران ارتباط چشمی کمتری برقرار میکنند و به اشیای متحرک مثل ماشین توجه بیشتری نشان میدهند تا چهره انسانها. هم پدرها و هم مادرها با پسرانشان کمتر در مورد عواطف و احساسات صحبت میکنند و دایره لغات ذهن پسرها شامل تعداد کمتری از واژه های مربوط به احساسات میشود. پسرها یاد میگیرند که جلوی اشکشان را بگیرند و ترسی از خود نشان ندهند و چهره آنها با رسیدن به سنین دبستان جدی تر میشود.

در سنین بزرگسالی مردان از کلمات کمتری استفاده میکنند و صحبت کردن را حداقل در جمع ابزاری برای بالا بردن موقعیت خود میدانند، برعکس خانم ها برای نزدیکی به دیگران وارد صحبت میشوند. مردان حتی هنگام صحبت با دوستانشان هم در حال تبادل اطلاعات در مورد خرید، ورزش، ماشین یا کامپیوتر هستند. اگر چه زنان هم به اندازه مردان عصبانی میشوند، اما خشم همچنان یک ویژگی مردانه به حساب می آید.

کنث دیلیو کریستین می گوید: خشم به این علت به وجود می آید که شخص به علت سرکوب کردن احساسات خویش دچار سرخوردگی شدید میشود با این وجود این کاری است که مردان انجام میدهند، چون می ترسند که اگر کمی به احساساتشان بها دهند دیگر کنترل آن از دستشان خارج میشود. بنابر این اگر شما همه ابعاد وجودتان را رشد ندهید اگر یاد نگرفته باشید که چطور با احساساتتان کنار بیایید، تبدیل به سایه ای میشوید که فقط بخش کوچکی از شخصیتتان را نشان میدهد و طولی نمیکشد که این بنای سستی که از خود ساخته اید فرو میریزد.

/ 0 نظر / 17 بازدید