مارتا هلن کستیرا : پذیرایی کردن

سپس تصمیم گرفتم با اندی استوارت ازدواج کنم اما همسرم توان مالی مناسبی نداشت به همین دلیل من و اندی به کمک هم خانه کوچک خود را تعمیر کردیم و آن را به زیباترین شکل ممکن آراستیم؛ این اقدام، نخستین کار من در رشته دکوراسیون بود. وقتی فرزندم آلکسیس متولد شد تصمیم گرفتیم به خانه بزرگ تری اسباب کشی کنیم، یک اتاق از ساختمان مدرسه ای را خریدیم و آن را از نو ساختیم. پس از چندی تصمیم گرفتم با رها کردن کار خود در خانه، وارد بورس شوم و به عنوان یکی از دلالان بورس مشغول به کار شدم و به رغم مشکلات بی شمار، تجارت زیادی را کسب کردم. مارتا یاد گرفت که تاجران چگونه می اندیشند و چگونه عمل می کنند و با توانایی و پشتکاری که داشت، توانست موفق شود.

خانه بعدی مارتا در شهر وست پورت قرار داشت. او که از بورس خارج شد، تصمیم گرفت کار مرمت و دکوراسیون خانه را شخصا انجام دهد و با کمک شوهرش حیاط آن خانه را با درختان میوه، بوته های توت، انواع سبزی و گل ها آراستند. کستیرا در دوران بازسازی آن خانه تصمیم گرفت با تهیه و تدارک غذاهای خانگی درامد کسب کند و از آنجا که همواره از انجام کارهای خانه داری لذت می برد، توانست به تجارتی سودآور مشغول شود. او در ابتدا با چاپ آگهی در روزنانه های محلی شروع به کار کرد.

نخستین کار کستیرا تهیه غذا برای یک جشن عروسی کوچک بود. پس از آن، کار خوب مارتا برای برگزاری جشن عروسی به گوش همه رسید و به تدریج رونق گرفت. در همان زمان، اندی همسر مارتا شرکت کوچکی دایر و برای معرفی شرکت خود میهمانانی از بین ناشران، ویراستاران و شخصیت های مهم شهر دعوت کرد. از آنجا که مارتا تدارک مفصلی برای پذیرایی دیده بود، هنر و سلیقه او توجه مهمانان را جلب کرد. در نتیجه نوشتن نخستین کتاب پذیرایی و تدارک غذا توسط ناشران به او سپرده شد و مارتا کتابی با عنوان پذیرایی کردن را نوشت.

او با کوشش فراوان در یکی از شبکه های تلویزیونی حاضر شد و میزبانی جشن ویژه شکرگزاری در تلویزیون را به عهده گرفت. مارتا در این حرفه دوستان و دشمنان بسیاری پیدا کرد، اما آنان هیچ گاه نتوانستند او را متوقف کنند و از همین رو، او به عنوان متخصص فنون خانه داری تاکنون کتاب های متعددی نوشته و سخنرانی های زیادی را انجام داده است. امروزه مارتا هلن کستیرا که به نام مارتا استوارت نیز شناخته می شود، تحت عنوان یک بانوی خانه دار ثروتمند، شهرت زیادی در آمریکا دارد.

متاسفانه در جریان همین موفقیت ها، مارتا از همسرش جدا شد و این اتفاق آغاز رنج بزرگی در زندگی او شد. اما مارتا برای فرار از غم ناشی از جدایی، خود را با سخت کار کردن مشغول و خانه های دیگری را بازسازی و دکورسازی کرد. هدف دیگرش از انجام دکوراسیون های خانگی، انتشار مجله ای شبیه کتابش بود. مجله ای که شیوه پذیرایی از مهمانان را آموزش بدهد یا اینکه چطور یک خانه باید تزیین شود. در نهایت، مارتا به هدفش رسید و رویایش با انتشار مجله ای به نام زندگی به حقیقت پیوست.

/ 0 نظر / 16 بازدید