کاترین پاندر : چشم دل بگشا

بازرگانی برایم نوشت: تهیه ی فهرست خواسته ها چقدر موثر بود. من با تهیه ی این فهرست، بی درنگ موفق شدم و به همه ی آرزوهایی که نوشته بودم رسیدم. یکی از آنها بازنشستگی زودتر از موعد بود تا بتوانم سخنران شوم. اکنون برای بازرگانان سخنرانی میکنم و برای هر سخنرانی 250 دلار می گیرم. این را هم نوشتم که می خواهم در آمد کافی و مناسب داشته باشم. پس از تهیه ی فهرست بی درنگ صاحب یک اتوموبیل گران قیمت مناسب، یک دوربین عالی فیلمبرداری و بسیاری چیزهای دیگر شدم که حتی تصورش را نیز نمی کردم. اکنون می دانم خدا می خواهد که صاحب همه چیز باشیم. همه ی چیزهایی که دوست دارم و زندگی مرا در این دنیا شکوفاتر سازد.

از این داستان که بگذریم، شاید فکر کنید ضرورت معنوی نوشتن در چیست؟ روح آدمی برای تعادل باید هم به درون بنگرد هم به بیرون. به همین دلیل ما جسم گرفته ایم و به زمین آمده ایم. هیچ چیز رقت انگیزتر از دیدن انسانهای گمراهی نیست که می پندارند آنقدر پیشرفته یا معنوی هستند که برای تجلی موهبتهای زندگی، نیازی به راههای درست عملی ندارند. چنین افرادی گیج و آشفته اند و از انواع و اقسام مشکلات رنج می برند، زیرا از تعادل بی بهره اند.

پس آرام گوشه ای بنشینید و فهرست خود را تهیه کنید. آرزوهای راستین خود را بنویسید. نه آنچه را که دیگری فکر می کند برایتان خوب است و باید داشته باشید. به هنگام تهیه فهرست از خواسته ها، تنها در رضایت خودتان بکوشید، نه در جلب رضایت دیگران. همواره این را به خاطر داشته باشید: بالاترین و نزدیکترین. هرچه خواسته ی شما والاتر باشد نزدیکتر است! نگذارید احدی فهرست خواسته هایتان را ببیند. این رازی است میان شما و خدای باطنتان.

کاترین آن پورتر معتقد است: معجزه‌ها به چشم بر هم زدنی روی می‌دهند. نمی‌توان آنها را فراخواند؛ خود به خود می‌آیند، آن هم بیشتر در زمانی که امیدشان نمی‌رود و برای کسی که کمتر از همه چشم‌براه‌شان است.

/ 0 نظر / 21 بازدید