چارلز فیلمور: همه چیز در ضمیر توست

اگر در مورد همه احساسات منفی که وجود دارند فکر کنی، می بینی همه آنها ناشی از ترس هستند. همه آنها از تفکر تفکیکی و جدا دیدن خودت از بقیه ناشی می شوند. به زندگی به عنوان یک مسابقه نگاه کردن نمونه ای از جدا نگری و منفرد گرایی است. به مسابقه فکرکردن نشان دهنده وجود ذهنیتی است که به نوعی احساس کمبود می کند. بنابراین برای به دست آوردن مقام مجبور هستی رقابت کنی و بجنگی.

در حقیقت اگر رقابت کنی، هیچ وقت نمی توانی برنده شوی، حتی وقتی که فکر می کنی برده ای! وقتی رقابت می کنی آدم ها و شرایط زیادی را جذب می کنی که در هر قدم از زندگی ات با تو مسابقه می دهند و در نهایت تو خواهی باخت! همه ما یکی هستیم، بنابراین وقتی رقابت می کنی، در واقع بر علیه خودت مسابقه می دهی! تو باید فکر رقابت را از سرت خارج کنی و ذهنی خلاق و نو آور داشته باشی! فقط روی رویاهای خودت و تجسم های ذهنی خودت تمرکز کن و همه رقابت ها را از معادلات ذهنی ات بیرون بریز.

/ 3 نظر / 70 بازدید
سحر

سلام حسام عزيز بكوش و آنگونه زندگي كن ۀ كه اي كاش تكيه كلام پيريت نباشد. خاطرات تلخ و شيرينت را يا لبخندي بر لب به ياد آوري.

ویدا

سلام ای دل - اگر بی خردان گویند که جان همانند تن نابود می شود و آنچه نابود شود - باز نمی گردد به آنها بگو : شکوفه ها می گذرند اما بذرها می مانند و این است جوهر جاودانگی . جبران خلیل امیدوارم شاد و پرانرژی و مانند همیشه پویا باشید [گل]

برف تابستانی

سلام... من از طریق وبلاگ ملودیکا ونظرای زیباتون با اینجا آشنا شدم... مطالبتون واقعا زیباست... نشون میده واقعا دغدغه مسائل خاصی دارین...،هرچند تعداد اندکیشونو فعلا خوندم!!! در مورد این پستت بگم که من واقعا با این دوست داشتن مشکل وسئوالات زیادی دارم... برام سئواله که دوست داشتن واقعی یعنی چی.!؟ تمامیه پدرومادرها بچه هاشونو از ته دل دوست دارن،پس اینهمه مشکلات تربیتی از کجا بوجود میاد که بسیاری در منجلاب های رنگی و دودی گرفتار می آیند.!؟ سلامولبخندی و اشکی نشان دوست داشتن نیست... نمادها اسیب دیده اند اگر از بین نرفته باشند... اسیبی که به دوری انسانها از انسانیت ختم شده... در راه تو هیچگاه پیش نرفتی تو فرو رفتی روانه شده... انسانی که سعی میکنه همه رو دوست داشته باشه وبه اخم های رئیسش خم به ابرو نیاورد یعنی من نمیخوام از ظرفیت های انسانیم بهره برم... واین یعنی سقوط...یعنی سکته انسانیت ودرادامه مرگ انسانیت...!!! چنین مرگی فرا رسد دیگر خنده ها واشک ها چه روح صادقانه ای در درونشون احساس میشه...!؟ ولی نیاز به دوست داشتن در ذات ما وجود داره اما اگه نوع واقعیش در دسترس نباشه از نوع پوچش خودمونو سیر میکنیم وتمام...