شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

حس زیبا دیدن

کلمات کلیدی :

 

یکی از دوستانم با خانم بازیگری معروف که فوق‌العاده زیبا بود ازدواج کرد. اما درست زمانی که همه به خوشبختی این زن و شوهر غبطه می‌خوردند، آنها از هم جدا شدند. طولی نکشید که دوستم دوباره ازدواج کرد. همسر دومش یک دختر عادی با چهره‌ای بسیار معمولی بود. اما دوستم بیشتر و عمیق‌تر از گذشته عاشق همسرش بود. عده‌ای از او ‌پرسیدند: فکر نمی‌کنی همسر قبلی‌ات خوشگل‌تر بود؟ دوستم با قاطعیت به آنها جواب ‌داد: نه، اصلاً، اتفاقا وقتی از چیزی عصبانی میشد و فریاد میزد، خیلی وحشی و زشت به نظرم می‌رسید! همسر کنونی ام این طور نیست. به نظرم او همیشه زیبا، باسلیقه و باهوش است.


زن‌ها به خاطر زیبا بودنشان دوست داشتنی نمی‌شوند، بلکه اگر دوست داشتنی باشند، زیبا به نظر می‌رسند. بچه‌ها هرگز مادرشان را زشت نمی‌دانند؛ اسکیموها از سرمای آلاسکا بدشان نمی‌آید. حقیقت همین است. بله تو همین چند خط داستان، اگر کسی یا جایی را دوست داشته باشید، آنها را زیبا خواهید یافت. زیرا حس زیبا دیدن همان عشق است. خیلی از مطالب نه تنها افسانه نیست بلکه اصل و قانون می باشد.

اصل قورباغه ای به ما هشدار می دهد که مراقب تمایلات خودمان باشیم. باید هر روز این پرسش را برای خود مطرح کنیم؛ به کجا می رویم؟ آیا من سالمتر، مناسب تر، شادتر، خوش خلق تر و ثروتمندتر از سال گذشته هستم؟ اگر پاسخ منفی است بی درنگ باید در کارهای خود تجدید نظر کنیم. شاید این نکته رعب انگیز باشد اما واقعیت این است که هیچ ثباتی درکار نیست، یا باید به جلو پیش بروید یا بلغزید و پایین بیفتید. زندگی به تدریج اتفاق می افتد. اکنون اگر چنین دوستی برای خود نیافته ایم باید به فکرش باشیم و اگر چنین شخصی را یافته ایم باید قدرش را بدانیم.