شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

آموزش یعنی پس انداز

کلمات کلیدی :

روز جهانی کودک مبارک باد!

در مهد کودک های ایران 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد 9 بچه و 8 صندلی و ادامه بازی تا یه بچه باقی بمونه. بچه ها هم همدیگرو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن!


در مهد کودک های ژاپن 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختین، لذا بچه ها نهایت سعی خودشونو میکنن و همدیگرو طوری بغل میکنن که کل تیم 10 نفره روی 9 تا صندلی جا بشن و کسی بی صندلی نمونه. بعد 10 نفر روی 8 صندلی، بعد 10 نفر روی 7 صندلی و همینطور تا آخر! آنها از کودکی یاد میگیرند به فکر هم باشند.

آموزش یعنی کسب خرد لازم برای زندگی بهتر و ارج نهادن به آن، آموزش یعنی آفرینش نگاهی تازه، آموزش یعنی پرورش قلبی مهربان و سرشار از عشق و محبت نسبت به دیگران، آموزش یعنی رشد قوه ی عقل و استدلال از یک سو و بهره مندی صحیح از احساسات انسانی از سوی دیگر، آموزش یعنی اهمیت دادن به عدالت و انصاف و بیزاری از بی عدالتی، آموزش یعنی برخورداری از جسمی سالم و داشتن انگیزه ی مناسب برای ادامه ی زندگی ای سرشار از تحرک و انرژی، آموزش یعنی تنفس، آموزش یعنی شوق زیستن، و در یک کلام آموزش یعنی انسانم آرزوست.