شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

خورشیدی برای تمام فصل ها!

کلمات کلیدی :

 

معلم از شاگردان خواست انشایی با این عنوان بنویسند: تفاوت خورشید بهار با خورشید زمستان در چیست؟ هر کدام از شاگردان به جز یکی در مورد فرق بین خورشید بهار با خورشید زمستان، ده‌ها صفحه مطلب نوشتند. یکی نوشته بود که خورشید بهار جان‌افزا و حیات‌بخش است و خورشید زمستان کم‌رمق و بی‌جان. دیگری؛ خورشید بهار مهربان است و سبزآفرین، و خورشید زمستان نامهربان و انعکاس‌دهنده بی‌رنگی یخ و برف.


یکی دیگر نوشته بود خورشید بهار عجول است و کم‌حوصله. طاقت پشت ابر ماندن را ندارد و سریع ابر را کنار می‌زند تا خودش را نشان دهد. اما خورشید زمستان تسلیم ابر است و حتی حاضر است روزها و هفته‌ها پشت ابر پنهان بماند و بر زمین نتابد. شاگردی دیگر نوشته بود خورشید بهار یک هنرمند تمام‌عیار و عاشق رنگین‌کمان است. منتظر است تا بارانی ببارد و رنگین‌کمانی بسازد. ولی خورشید زمستان سرد و بی‌روح است و با اولین باران پشت قطورترین ابر مخفی می‌شود تا بی‌هنری‌اش را پنهان کند.

شاگردی که همیشه ته کلاس می‌نشست، نوشت: خورشید زمستان خورشید تنبلی است. دیر می‌آید و زود می‌رود. به همین دلیل گرمای کمتری دارد، من خورشید زمستان را خوب درک می‌کنم. اما خورشید بهار خورشید متعادلی است در آغاز بهار مدتِ بود و نبودش به یک اندازه است و هر چه به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم سعی می‌کند روزها را طولانی‌تر کند. خلاصه هر کدام از شاگردان در وصف خوبی خورشید بهار و بدی خورشید زمستان چندین صفحه مطلب نوشتند. در این بین یکی از شاگردان که همیشه ساکت بود و کمتر حرف می‌زد و همه چیز را در سکوت یافته بود، انشایی نوشت که با بقیه کاملا فرق داشت. او در انشایش فقط یک جمله نوشت!