شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

ناپلئون هیل : موفقیت نامحدود

کلمات کلیدی :

همین حالا انجام بده!

یورگن یولدا دانشجوی دانشگاه کپنهاک، در یکی از تعطیلات تابستانی به‌عنوان راهنمای تور مشغول به کار شد. از آنجا که مشتاقانه و بیش از دستمزدش کار می‌کرد، بعضی از بازدیدکنندگان اهل شیکاگو از او دعوت کردند تا از امریکا دیدن کند. دیدار از مناظر واشنگتن دی.سی در مسیر شیکاگو هم جزء برنامه‌ی سفر او بود. وقتی به واشنگتن رسید، در هتل ویلارد، اتاقی گرفت، البته هزینه‌ی آن قبلاً پرداخت شده بود. شاد و سرحال در یک جیب، بلیط شیکاگو، در جیب دیگر کیفی حاوی پاسپورت و پول قرار داد. اما فاجعه‌ای به وقوع پیوست. وقتی می‌خواست بخوابد متوجه شد کیف پولش گم شده است! با عجله به پذیرش رفت. مدیر هتل به او گفت: هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم. ولی صبح روز بعد کیف پیدا نشده بود. یورگن کمتر از دو دلار داشت. تنها، در کشوری غریب، نمی‌دانست چه باید کند. آیا با دوستانش در شیکاگو تماس بگیرد و به آن‌ها خبر دهد؟ به سفارت دانمارک برود و بگوید پاسپورت خود را گم کرده است؟ در دفتر پلیس منتظر بماند تا خبری شود؟ اما گفت: نه، هیچ‌کدام از این کارها را نمی‌کنم. قبل از اینکه حقیقت ماجرا را متوجه شوید و ادامه داستان را بخوانید، شما بودید چه کار می کردید؟


من که دیگر هرگز به اینجا نخواهم آمد. روز خوبی را در این پایتخت بزرگ می‌گذرانم. می‌روم شهر واشنگتن را می‌بینم. در ضمن بلیط شیکاگو هم دارم. آنجا به‌قدر کافی وقت دارم که مشکل پول و پاسپورت خود را حل کنم. اگر واشنگتن را نگردم، دیگر هیچ‌وقت نمی‌توانم این‌جا را ببینم، اکنون وقت شاد بودن است. من همان کسی هستم که دیروز قبل از گم‌ کردن کیفم بودم. آن موقع خوشحال بودم. اکنون نیز باید خوشحال باشم. فقط به خاطر اینکه در ایالات متحده امریکا هستم و این فرصت برایم پیش آمده که تعطیلات خوبی در این شهر بزرگ داشته باشم. وقتم را با ناراحتی بی‌مورد به‌خاطر چیزی که گم کرده‌ام، تلف نمی‌کنم.

بعد، پیاده راه افتاد کاخ سفید و عمارت کنگره‌ی امریکا را دید، از موزه‌ی بزرگ امریکا دیدن کرد، به بالای بنای یاد بود واشنگتن رفت. اما نتوانست آرلینگتون و جاهای دیگری که می‌خواست ببیند، در عوض بقیه‌ی جاها را کامل دید و برای اینکه جلوی گرسنگی‌اش را بگیرد کمی شیرینی و بادام زمینی خرید و خورد. وقتی به دانمارک برگشت، بهترین بخش مسافرتش به امریکا، همان روزی بود که پیاده واشنگتن را گشته بود. روزی که اگر راز انجام کارها را به کار نمی‌بست، از دستش می‌رفت. زیرا واقعیت جمله‌ی همین حالا انجام بده! را دریافته بود. می‌دانست که باید اکنون را غنیمت شمارد، پیش از آنکه تبدیل به دیروز، می‌توانستم، بشود. سرانجام، پنج روز بعد از آن روز پرحادثه، پلیس واشنگتن کیف و پاسپورت او را پیدا کرد و برایش فرستاد. نباید رویایی و تصورات افسانه ای داشته باشیم، تفکر، درست اندیشیدن و در نهایت اقدام صحیح یک اصل می باشد.