شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

متیو مای : قوانین تفریق

کلمات کلیدی :

   
 
 

آنچه از آن دست می کشید، دقیقا به اندازه آنچه حفظ می کنید، مهم است. در دنیای امروز که سرشار از انواع و اقسام اطلاعات ریز و درشت است، نگرانی درباره از دست دادن اطلاعات همواره همراه ماست و به همین دلیل قانون اول تمام حرفش این است که اهداف کوچیکتر، ساده تر به دست می آیند و این ساده ترین طرح ها و کوتاه ترین سخنرانی ها هستند، که از همه تاثیرگذارترند!

ساده ترین قوانین کارسازترین آنها هستند. ساده بودن در اینجا نه به مفهوم ساده گذشتن و سرهم بندی کردن که به معنای "قابل فهم" بودن است. وقتی قوانین به شکل قابل فهم و ترجیحا به تعداد کمی وضع شوند، ساده تر و تاثیرگذارتر می توانند بر رفتارها، حالات و واکنش های مردم اثر بگذارند.

اطلاعات و داده ها را محدود کنید. به دیگران اجازه دهید تا خودشان به جواب برسند. حرف این قانون این است: گاهی شما می خواهید قابل فهم نباشید، آنقدر به مخاطب اطلاعات بدهید که کنجکاوی اش را جلب کنید و بعد بگذارید خودش باقی مراحل را طی کند. همه چیز را کف دستش نگذارید.

کمی محدودیت های هوشمندانه می تواند شما را خلاق تر کند. بسیاری بر این باورند که محدودیت، خلاقیت می آورد و باعث می شود فکر آدمها به کار بیفتند که چگونه این محدودیت را بردارند که نتیجه اش همان خلاقیت و ابتکار می شود. البته باید توجه داشت که محدودیت ها باید هوشمندانه باشد، در غیر این صورت اگر انسان دستش باز نباشد و آزادی لازم را نداشته باشد، نمی توان از او انتظار نوآوری داشت. این قانون بر هوشمندانه بودن محدودیت ها تاکید می کند که بهترین راه شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت هاست.

باید حصاری را بشکند تا به دستاوردی غیر منتظره برسید. الگوها و روزمرگی ها زندگی را ساده می کنند و دردسری کلا برای کسی ندارند، شکستن الگوها و پشت سر گذاشتن روزمرگی ها شما را وادار به دیدن ابزارها و امکاناتی می کند که تا کنون زیر سایه الگو و روزمرگی ها پنهان شده بودند.

انجام کار به هر قیمتی همیشه بهتر از انجام ندادن کاری نیست. اینکه سرمان شلوغ است و آنقدر کار داریم که به هیچ کاری نمی رسیم! این نوع تفسیر ها معمولا راه بر ایده پردازی می بنند. حالا چرا؟ چون با تلقین این موضوع که خیلی سرمان شلوغ است و وقت سر خاراندن نداریم، این نوع افکار به افکار دیگر اجازه راه یافتن به مغزمان را نمی دهیم. وقتی جایی منتظر چیزی هستید به جای اینکه خود را درگیر فکرهای روزانه و یا افکار منفی کنید، سعی کنید به ایده های خلاقانه اجازه دهید به ذهنتان برسند.