شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

جیمز کامرون : کشتی تایتانیک

کلمات کلیدی :

15 April

یک جوینده گنج نه حقیقت، به دنبال الماس افسانه ای و مشهوری در بقایای کشتی غرق شده تایتانیک است، صندوقچه‌ای در کشتی پیدا می‌کند که در آن نقاشی از چهره زنی جوان با الماسی بر گردن به چشم می‌خورد. پس از نمایش نقاشی در یک برنامه تلویزیونی، خانم پیری به نام رز داوسن ادعا می‌کند که همان زن نقاشی شده است. او را به محل غرق کشتی می‌برند تا به جستجوگران کمک کند جای الماس را پیدا کنند، اما بجای این کار او داستان غرق شدن کشتی تایتانیک را بازگو می‌کند.


خانواده ای ثروتمند تصمیم می‌گیرند با کشتی به آمریکا بروند. مادر خانواده تک دختر خود، رز را مجبور کرده به عقد کال هاکلی تن در دهد. شبی رز تصمیم می‌گیرد تا از بالای کشتی خودش را در آب بیندازد. اما مسافر فقیر و جوانی به اسم جک داوسون که کارش نقاشی است، او را نجات می‌دهد. آنها بتدریج بیشتر با هم آشنا می‌شوند و این آشنایی منجر به عشقی عمیق بین آندو می‌شود.

هاکلی و مادر رز می‌کوشند تا آنها را از هم جدا نگه دارند. خدمتکار هاکلی به دستور او گردنبند الماسی را که هاکلی به رز هدیه داده را در جیب جک می‌گذارند. افسران کشتی به جرم دزدی، او را در طبقه پایین کشتی به لوله دستبند می‌زنند. کشتی به یک کوه یخ شناور برخورد می کند و شروع به غرق شدن می‌کند و همه خدمه و مسافرین کشتی در تلاشند تا راه نجاتی برای خود بیابند. ابتدا زن‌ها و بچه‌ها را در قایق‌ها می‌گذارند و نجات می‌دهند.

در این بین در طبقهٔ زیرین که جک در آنجا زندانی است رز تبر بزرگی بر می دارد و دستبند جک را می‌شکند و با هم به سمت بالا می‌روند. افسران رز را به قایق می‌برند اما او پیش جک برمی‌گردد. مادر رز با قایق نجات پیدا می‌کند و هاکلی هم کودکی را بغل می‌گیرد و به قایق می‌رود و نجات می‌یابد. کشتی غرق می‌شود و تعداد زیادی از مسافران روی آب می‌مانند و یخ می‌زنند جک رز را روی قطعه چوبی می‌گذارد و از رز قول می‌گیرد زنده بماند.

قایق‌ها دوباره برمی گردند تا زنده مانده‌ها را نجات دهند ولی فقط رز زنده بود و نجات یافت به این ترتیب جک برای زنده ماندن رز یخ می‌زند و می‌میرد! پس از ۸۴ سال الماس دست رز است و آن را در دریا می‌اندازد! همان شب رز در خواب از دنیا می‌رود و این بار تایتانیک میزبان جشن پیوند این دو دلداده ‌است. آن هم با شکوه تمام و در میان کف زدن حضاری که هیچ رشک و کینه و ترسی از زمان حیاتشان در تایتانیک با خود ندارند. گویی در آخر عشق پیروز است. این دو عاشق پس از مرگ به هم برسند و جاودانه شوند.