شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

حوائج انسان

کلمات کلیدی :

 

چارلز کوگلان ایرلندی در جزیره پرنس ادوارد واقع در ساحل شرقی کانادا در خانواده فقیری بدنیا آمد. وی وقتی با رتبه بالا موفق به فارغ التحصیل شدن گشت در مقابل تعجب همگان اعلام کرد که میخواهد هنر پیشه تاتر شود. وقتی والدینش به او گوشزد کردند که در صورت رها نکردن  آرزوی هنر پیشگی از ورود به خانه پدری محروم خواهد شد. چارلز دوباره تصریح کرد که خللی در تصمیمش برای هنر پیشگی تئاتر وارد نشده است. او در این حرفه فردی سریع الانتقال، باهوش، دارای زبانی نیشدار و در قالب طنز، خوش درخشید! خوب تا اینجا، داستان عادی بود. اما روزی وی به ملاقات شخصی رفت و از او شنید که در اوج شهرتش در آمریکا بدرود حیات خواهد گفت ولی خاطر نشان کرد که وی تا به زادگاهش در جزیره پرنس ادوارد مراجعت نکند آرامشی نخواهد داشت!


وی وقتی که نقش هملت را در شهر گالستون در ایالت تگزاس بازی می کرد بطور غیر مترقبه ای در گذشت و در گورستان همان شهر نیز دفن شد. دو روز بعد گردباد مهیبی تمام  آن شهر بی پناه را زیر و رو کرد، همان گورستان ماسه ای که او در آن به خاک سپرده شده بود هم ویران شد. در این ماجرا تابوت محتوی جسد وی نیز ناپدید گردید و خانواده اش جایزه هنگفتی را برای یافتن آن پیشنهاد کردند ولی تابوت وی پیدا نشد!

هشت سال و یک ماه پس از تند باد گالستون ماهیگیری ناشناس در جزیره پرنس ادوارد صندوق بزرگی پوشیده از خزه و صدف را یافت که در نواحی کم عمق آب غوطه ور بود این صندوق همان تابوت، جنازه و  پلاک نقره ایی چارلز کوگلان بود او بالاخره به جزیره کوچک زادگاهش که سه هزار مایل از شهر محل دفنش فاصله داشت بازگشته بود و سرانجام در گورستان جزیره در مجاورت کلیسایی که وی شصت و هفت سال پیش در آن غسل تمعید داده شده بود به خاک سپرده شد!