شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

چرا زنان گریه می کنند؟!

کلمات کلیدی :

"poem: Why Women Cry"

پسر کوچکی از مادرش پرسید: چرا گریه می کنی؟! مادرش به او گفت: زیرا من یک زن هستم. پسر بچه گفت: من نمی فهمم! مادرش او را در آغوش گرفت و گفت: تو هیچگاه نخواهی فهمید. بعدها پسر کوچک از پدرش پرسید: چرا مادر بی دلیل گریه می کند. پدرش تنها توانست به او بگوید: تمام زن ها برای هیچ چیز گریه می کنند. پسر کوچک بزرگ شد و به یک مرد تبدیل گشت ولی هنوز حقیقت را نمی دانست که چرا زن ها بی دلیل گریه می کنند. بالاخره سوالش را برای خداوند مطرح کرد و مطمئن بود که خدا جواب را می داند. او از خدا پرسید: خدایا چرا زن ها به آسانی گریه می کنند؟ خدا گفت: زمانی که زن را خلق کردم می خواستم که او موجود به خصوصی باشد.


بنابر این شانه های او را آن قدر قوی آفریدم تا بار همه دنیا را به دوش بکشد و همچنین شانه هایش آن قدر نرم باشد که به بقیه آرامش دهد، من به او یک نیروی دورنی قوی داده ام تا توانایی تحمل زایمان بچه هایش را داشته باشد و وقتی آنها بزرگ شدند توانایی تحمل بی اعتنایی آنها را نیز داشته باشد، به او توانایی داده ام که در جایی که همه از جلو رفتن ناامید شده اند او تسلیم نشود و همچنان پیش برود، به او توانایی نگهداری از خانواده اش را داده ام؛ حتی زمانی که مریض یا پیر شده است، بدون این که شکایتی کند.

به او عشقی داده ام که در هر شرایطی بچه هایش را عاشقانه دوست داشته باشد حتی اگر آنها به او آسیب رسانند. به او توانایی داده ام که شوهرش را دوست داشته باشد و از تقصیرات او بگذرد و همیشه تلاش کند تا جایی در قلب شوهرش داشته باشد. به او این شعور را داده ام که درک کند یک شوهر خوب هرگز به همسرش آسیب نمی رساند اما گاهی اوقات توانایی همسرش را آزمایش می کند. به او این توانایی را داده ام که تمامی این مشکلات را حل کرده و با وفاداری کامل در کنار شوهرش باقی بماند و در آخر به او اشک هایی داده ام که بریزد. این اشک ها فقط مال اوست و تنها برای استفاده اوست، در هر زمانی که به آن ها نیاز داشته باشد. او به هیچ دلیلی نیاز ندارد تا توضیح دهد چرا اشک می ریزد. در نهایت خدا گفت: زیبایی یک زن در چشمانش نهفته است زیرا چشم های او دریچه روح اوست، و در قلب او جایی که عشق او به دیگران در آن قرار دارد.