شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

جک کنفیلد : تمرکز بر زمان حال یا گذشته

کلمات کلیدی :

  

 

خیلی از مردم فکر می کنند همیشه در زندگی قربانی شده اند و معمولاً شاهدشان گذشته شان است. مثلاً شاید مورد سوء استفاده والدین شان قرار گرفته و یا در خانواده ای ناهنجار بزرگ شده باشند. منظورم این است که همه آدم ها کم و بیش در چنین شرایطی بزرگ شده اند. سؤال: الآن انتخاب تو چیست؟ چون تو یا می توانی روی ناهنجاری های گذشته ات تمرکز کنی یا روی چیزی که می خواهی. وقتی آدم روی چیزی که می خواهد تمرکز کند. چیزهایی که نمی خواهد مدام کوچک و کوچک تر، و چیزهایی که می خواهد لحظه به لحظه بزرگ و بزرگ تر می شوند تا سر انجام همه چیزهایی که نمی خواهد ناپدید می شوند.


پس با تمرکز حواس، شما از همه چیز جدا می شوید و فقط به یک چیز توجه پیدا می کنید. با این تمرکز، آن کاری که مشغول انجامش هستید، بسیار بهتر و با کیفیت تر انجام می شود. اما تمرکز حواس گاهی هم درد سر هم درست می کند. ممکنه یک آدم گیج و حتی کم هوش به نظر برسید ولی اصلا مهم نیست. چون این مشکل را همه دانشمندان جهان داشتند. شاید این علامت دانشمند شدنتون باشه!

 اما داستان ی است که می گوید نیوتون برای حل یک مسئله تو فکر فرو رفته بود. خدمتکارش وارد اتاق شد و یک تخم مرغ و یک ساعت به نیوتن داد. خدمتکار می دانست وقتی که نیوتون تو فکر است متوجه چیز دیگری نمی شود. در حقیقت او سعی کرد مطلبی را که به نیوتون می گوید خیلی ساده باشد. به نیوتون گفت: من باید برای انجام کاری بیرون بروم، شما باید امروز صبحانه را خودتان درست کنید ضمنا این کار خیلی ساده ای است، کافیه تخم مرغ را در آب بیدازید و به ساعت نگاه کنید، بعد از گذشت پنج دقیقه، تخم مرغ را از آب در بیارید. خدمتکار به خاطر توضیحات واضح و ساده ای که داده بود امیدوار بود که نیوتون اشتباه نکند. او رفت و یک ساعت دیگر برگشت. وقتی به اتاق نیوتون رفت با تعجب دید که نیوتون به تخم مرغ توی دستش خیره شده و ساعت توی آب می جوشد! اینو میگن تمرکز.