شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

راه رفتن سگ روی آب!

کلمات کلیدی :

 

شکارچی، سگ جدیدی خریده بود، سگی که ویژگی منحصر به فردی داشت. می توانست روی آب راه برود! وقتی خودش این صحنه را دید نمی توانست باور کند. خیلی مشتاق بود که این موضوع را به دوستانش بگوید. روزی یکی از دوستانش را به شکار مرغابی در برکه دعوت کرد. او و دوستش شکار را شروع کردند. چند مرغابی شکار کردند. بعد به سگش دستور داد که مرغابی های شکار شده را جمع کند.


سگ در تمام مدت چند ساعت شکار، روی آب می دوید و مرغابی ها را جمع می کرد. صاحب سگ انتظار داشت دوستش درباره سگ شگفت انگیز نظری بدهد یا اظهار تعجب کند، اما دوستش چیزی نگفت! در راه برگشت، او از دوستش پرسید آیا متوجه چیز عجیبی در مورد سگش شده است؟ دوستش پاسخ داد: بله، در حقیقت، متوجه چیز غیر معمولی شدم! سگ تو نمی تواند شنا کند!

امان از دست منفی گراها! این دسته از مردم قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آنها بگویید که امروز روز بسیار قشنگی است حتما از اتفاق ناگوار قریب الوقوعی خبر می‌دهند؛ اگر از موفقیت یا قبولی رشته مهندسی شیمی خود خبر دهید، در مقابل از سختی کار به شما هشدار می‌دهند. آنها شادی را نابود می‌کنند. دید مثبت شما به زندگی جای خود را به بدبینی و منفی بافی می‌دهد. قبل از آنکه متوجه شوید، منفی گرایی در ذهن و روح شما جایگزین شده و همه شادی‌ها پشت شیشه‌های خاکستری پنهان می‌شود!