شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

باربارا دی آنجلیس : آنچه زنان می خواهند مردان بدانند

کلمات کلیدی :

جملاتی که خانم ها دوست ندارند از زبان همسر خود بشنوند

همسرتان بدون اینکه دلیل ناراحتی و عصبانیت شما را بفهمد با ناباوری می پرسد: مگه من چی گفتم؟ و شما با خود فکر می کنید: او چطور نمی فهمه که چی گفته؟ چرا آقایان متوجه نمی شوند اما دوستانتان متوجه می شود. گاهی اوقات سعی می کنید برای همسر خود توضیح دهید که چگونه ابراز عشق کلامی آنها را خوشحال می کند، ولی او با تعجب می پرسد: من باید چی بگم؟! و از خود می پرسید: او چطور نمی دونه که چی باید به من بگه؟


آقایان می گویند: ساکت باش. تو بیش از حد حساسیت نشون می دی. تو دوباره عصبی شدی، این قدر بچه نباش، برو چند تا نفس عمیق بکش، دوست ندارم در این مورد حرف بزنم، خوب حالا که چی؟باشه باشه حق با توست، فراموشش کن، خودم یه کاریش می کنم، من همینم که هستم، آروم باش، تو منو یاد ... و بدتر از همه ی اینها سکوت! ما با شنیدن این جمله ها بیش از پیش نگران و مضطرب می شویم. وقتی به ما دستور می دهید که آرام باشیم، تلویحا می گویید که دراماتیک و غیر منطقی هستیم، حساسیت بیش از اندازه نشان می دهیم، و نمی توانیم با مشکلات درست برخورد کنیم. در ضمن این رفتار شما متکبرانه و تحقیرآمیز به نظر می رسد ...

از بکار بردن بمب های کلامی بپرهیزید، عباراتی که حس ارزش، تحسین و قدردانی را در خانم ها ایجاد کند بکار ببرید. مثل؛ امروز چطور بود، نظرت چیه؟ چه کاری می تونم برات انجام بدم؟ متشکرم منو تحمل می کنی، منو ببخش که ... برای من نوشتن یک کتاب مثل سفری طولانی و مشقت بار به جایی مرموز در اعماق وجود خودم است. قرار است از این سفر با سوغاتی حقیقت و حکمت برای کسانی که منتظرم هستند برگردم، اما می ترسم شاید چیزی با ارزش نیابم و آنانی را که خود را وقف کمک به آنها کرده ام ناامید کنم.

سفر نه افسانه که مستلزم داشتن توانایی زیاد، متانت و شجاعت است. همانطور که من در طول مسیر با موانعی ناگزیر، چه درونی و چه بیرونی، مواجه خواهم شد و نمی دانم که چگونه خود را برای این نبردهایی که هنوز در داستان زندگی ام اتفاق نیافتاده اند آماده کنم. در آغاز تمام آنچه می خواستم انجام دهم این بود که صدای ده ها هزار زنی که با آنها ملاقات کرده و به آنها چیزی آموخته ام و یا خود چیزی از آنها یاد گرفته ام را به گوش مردهای مورد علاقه شان برسانم. با این حال مثل هر زائری اتفاقات بسیاری برایم پیش آمد.