شارژ ایرانسل

فال حافظ

maseH : هر روز یه پیک، دو پک، سه پست، داستان!

چگونه بهاری باشیم

کلمات کلیدی :

الهی مرا آن ده که مرا آن به

گفت: فرزندم؛ می خواهم بگویم، روحیه هر قدر حساس تر باشه به همان نسبت میزان هجوم افکار منفی بیشتره. حساس که باشی نا خودآگاه از کاه، کوه می سازی. خودت که عذاب می کشی هیچ، دیگران هم گرفتار می کنی. در نهایت فکر منفی بهترین جولانگاه رو در ذهنت پیدا می کنه و اون وقته که می تازه و می تازه! رمق انسان رو می گیره، تا نتونه مبارزه کنه. سعی کن تا جایی که می تونی حساسیت زدایی کنی و به غرورت اجازه دخالت ندی. آیا تا حالا یاد گرفتی بگی: اصلا حق نداری ناراحت بشی. منظوری نداشت که اینقدر به تو برخورد. مگر خودت با دیگران چطور رفتار می کنی؟


او گفت و گفت و گفت؛ و من فقط سکوت کردم. پیام او مرا به این نتیجه رساند که انسان های حساس به خودشان حق می دهند که ناراحت شوند و همین شروع داستان برایشان خواهد شد. در حقیقت هجوم افکار منفی! و کشتن تمام ایده ها. و شاید افسانه ها! اگر جلوی افکار منفی نایستی، می یاد؛ فکر پشت فکر. یه دونه فکر خوب میاد! نه تای بقیه اش فقط بده. گاهی فکر می کنی اندکی دل دادن به برخی از افکار که ضرر چندانی نداره، کار که به جای باریک کشید، اون وقت جلوش رو می گیرم.

مثل اینه که بگی، در خونه رو باز میذارم تا دزد بیاید و سرکی به داخل بکشه، بعد اگه دیدم داره شیئی قیمتی می بره به خودم زحمت می دم؛ پلیس رو خبر می کنم! قدرت تصمیم گیری مهارتیه که به مرور زمان پرورش پیدا می کنه؛ هر چه بیشتر تصمیم بگیریم ماهرتر می شیم. آیا حد کمال به اینه که اگر در چیزی عالی هستیم، دیگه مجالی برای بهتر شدن نیست و چیز بیشتری برای فراگرفتن وجود نداره!؟ و یه موقعی به خودت می یای و می پرسی من انسان تاب آوری هستم یا نه!؟ 

هرچه به طبیعت بدهیم ده برابر آن را به ما می دهد